503 503 701
pon.- pt.: 8:00-17:00

mateo@mateo.com.pl

Jak zamówić grafikę

1. Samodzielny pomiar

Na gotowej kuchni prosimy zmierzyć przestrzeń pomiędzy górnymi szafkami, a blatem, odjąć około 2 milimetrów na wysokości oraz 3 milimetrów szerokości i mamy gotowy wymiar formatki. (Zawsze należy przygotować trochę mniejszą formatkę, aby swobodnie weszła w określone miejsce). Jeśli chodzi o położenie otworu pod gniazdo elektryczne, prosimy o podanie wymiaru od lewej krawędzi i od dołu mierzonej przestrzeni do osi gniazda elektrycznego (rys. poniżej).

2. Wybór grafiki

Prosimy podać nr grafiki (np. 4487569) z naszego banku zdjęć ewentualnie z naszej galerii (kadrowanie, zmiana koloru itp.) w miarę możliwości, możemy manewrować motywami graficznymi. Istnieje również możliwość dostarczenia grafiki klienta (własne zdjęcie – tylko zdjęcia odpowiedniej rozdzielczości minimum 300 dpi). Po otrzymaniu od Państwa informacji zawierających wymiary i grafikę, wysyłamy wizualizację wraz z naniesionymi wymiarami oraz wykadrowane zdjęcie do Państwa akceptacji, abyśmy mieli pewność, że wszystko się zgadza...

4. Samodzielny montaż

Montaż naszych formatek to naprawdę prosta sprawa i można bez obaw wykonać go samodzielnie... (UŻYWAMY SPECJALNEGO KLEJU DO SZKŁA, który również można u nas zakupić).
Panel można kleić bezpośrednio na tynk uprzednio zagruntowany lub np. stare kafelki.
Na wstępie na blat układamy podkładki grubości 2-3 mm (mogą być krzyżyki do glazury, kawałek płyty HDF itp.). Ustawiamy na nich szkło i sprawdzamy czy wymiar pasuje.
Następnie na taflę od spodu nanosimy porcje kleju do szkła - punktowo, w odstępach 10-15 cm.
Nie należy nakładać kleju zbyt blisko krawędzi (minimum 5 cm), by po dociśnięciu tafli do ściany nie wypłynął. Przy otworach na gniazdka nanosimy klej dookoła otworu.
Placki kleju powinny być dosyć duże (średnica ok. 1 cm) tak, aby klej po dociśnięciu szkła do ściany wypełnił ewentualne nierówności, a także pozwolił na manewrowanie szkłem (odciąganie lub dociśnięcie), żeby je jak najbardziej dopasować (zwłaszcza w narożnikach).
Po 24 godzinach klej zwiąże i możemy wyjąć podkładki, a ewentualne szparki uzupełnić silikonem.