503 503 701
pon.- pt.: 8:00-17:00

mateo@mateo.com.pl

Panele szklane

Panele szklane

Ściana w szkle to nowe rozwiązanie stosowane we wzornictwie kuchennym.

Szkło na ścianę znakomicie sprawdza się nawet w małej kuchni, gdyż optycznie powiększa i rozświetla pomieszczenie. Pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych mebli kuchennych.

 

W takim miejscu jak kuchnia, prócz względów estetycznych, ważna jest także funkcjonalność. Materiał, który chcemy który chcemy wykończyć ściany nad blatem obok kuchenki i zlewozmywaka, musi być odporny i trwały na zabrudzenia. Nie może zniszczyć się pod wpływem wody chlapiącej znad kranu, wysokiej temperatury unoszącej znad garnka z zupą, czy gorącego tłuszczu, który akurat skapnął z patelni. Poza tym ma być ładny.

Do tej pory najczęstszym materiałem na wykończenie kuchennych ścian były płytki ceramiczne lub kamienne. Okładziny te, choć praktyczne, powoli odchodzą do lamusa. Ich miejsce zajmują szklane panele.

 

Przestrzeń można niebanalnie zaaranżować:
  • I to głównie z tego powodu panele szklane są ostatnio tak popularne.
  • Większość z nas marzy o kuchni, która będzie jedyna, niepowtarzalna, stworzona zgodnie z naszymi zamiłowaniami i przyzwyczajeniami, inną niż z katalogu albo u sąsiadów.
  • Jeśli zdecydujemy się na szkło, będziemy mieli w czym wybierać.
  • Po pierwsze można wybrać szkło przezroczyste, bezbarwne, jednolite kolorystycznie, gładkie bez żadnych wzorów. Takie rozwiązanie sprawdzi się np.: wtedy gdy ścianę w kuchni stanowią cegły-będą widoczne, a brud nie będzie się osadzał na ich strukturze lub gdy ściana jest pomalowana na intensywny ciekawy kolor.
 
Panele można zrobić ze szkła hartowanego. Ma ono tę zaletę, że jest odporne na uderzenia mechaniczne, trudne do zarysowania, odporne na czynniki termiczne, dlatego nie pękają pod wpływem gorącej temperatury i mogą być montowane obok wszelkiego rodzaju kuchenek, piecyków czy grzejników. Jeśli dojdzie do stłuczenia paneli, szyba rozpadnie się w drobny mak, co prawda popęka ale pozostanie w całości (podobnie jak szyba w samochodzie). Wybierając szkło hartowane trzeba pamiętać, że wszelkie otwory np: na włączniki lub na gniazdka muszą być wykonane przed obróbką bo po zahartowaniu szkła nie da się już pociąć.

Łatwość w utrzymaniu czystości. Ma być nie tylko piękne, ale także funkcjonalne, bo nikt z nas nie lubi spędzać długich godzin na szorowaniu i doprowadzaniu kuchni do ładu.

Panele szklane mają tę zaletę, że tworzą gładką i dającą się łatwo wyczyścić powierzchnię. Poza tym są nie wrażliwe na wodę i detergenty.

Grafika w łazience

Zobacz dodatkowe zdjęcia w galerii.