503 503 701
pon.- pt.: 8:00-17:00

mateo@mateo.com.pl

Ścianki działowe

Ścianki działowe

Duże, otwarte przestrzenie ostatnio tak modne dają wrażenie wolności i swobody. Open space to bardzo popularny pomysł na aranżację biura. Bardzo modne stało się wykorzystanie takiego rozwiązania w mieszkaniach. Jeśli w ramach jednej dużej przestrzeni potrzebujemy wyodrębnić mniejsze pomieszczenie, np. gabinet w biurze czy garderobę w mieszkaniu, możemy zastosować ścianki działowe ze szkła. To system, który został zaprojektowany tak, aby w prosty i szybki sposób umożliwić aranżację wnętrz.

Dzięki zastosowaniu systemu ścianek działowych można niewielkimi nakładami wysiłku i kosztów wyodrębnić pokoje ze stanowiskami pracy dla jednej lub kilku osób, sale konferencyjne, a także pomieszczenia wspólne, np. z drukarką czy kserokopiarką. Można w ten sposób wydzielić również strefy przeznaczone do odpoczynku, magazyn do przechowywania zapasów artykułów biurowych lub innych materiałów.

Dzięki ścianką działowym w domu można stworzyć garderobę, pokój zabaw, miejsce do spania, kącik do pracy, a także oddzielić kuchnię od salonu.

Ścianki działowe ze szkła mogą być transparentne lub matowe, jeśli pokój ma zapewnić większą prywatność. Są tak wykonane, że można zamontować na nich żaluzje do zasłonięcia szyb. Istnieje także możliwość zastosowania drzwi uchylanych czy przesuwnych.  Dodatkowo w profilach ścianek można zamontować przewody elektryczne oraz gniazdka i przełączniki. Ścianki działowe ze szkła szybko i łatwo się montuje.  

Zastosowanie takiego rozwiązania w domu to nadanie wnętrzu lekkości i nowoczesności. Nowatorski design doskonale się sprawdzi zarówno w biurach, jak i prywatnych mieszkaniach i loftach.