503 503 701
pon.- pt.: 8:00-17:00

mateo@mateo.com.pl

Szkło Optiwhite

SZKŁO OPTIWHITE  (idealnie przezroczyste) dostępne w gr.: od 4mm do 15mm

Szkło optiwhite jest całkowicie przezroczystym szkłem float o obniżonej zawartości żelaza. Szkło jest praktycznie bezbarwne, a zielonkawe zabarwienie charakterystyczne dla zwykłego szkła, zauważalne szczególnie przy grubszych taflach, zostało całkowicie wyeliminowane.  W porównaniu ze zwykłym szkłem float, szkło optiwhite charakteryzuje się wyższą przepuszczalnością światła i doskonałą transmisją energii słonecznej.
Max. wymiar tafli 2250mm x 3210mm
 

Co to jest szkło "optiwhite"?

Zwykłe szkło float ma lekko zielonkawy odcień. Widać to najbardziej na krawędzi szkła. Szkło optiwhite pozbawione jest pewnych związków i dzięki temu jest idealnie przezroczyste. Zalecane jest szczególnie go grafik z białym tłem.

Szkło o wyjątkowo wysokiej przepuszczalności światła.

Użycie szkła w architekturze i aranżacji wnętrz staje się coraz bardziej popularne, Optiwhite doskonale sprawdza się w tym zakresie.
Wszystko to dzięki szerokiej gamie korzyści oferowanych przez szkło Optiwhite, które sprawiają, że produkt ten jest idealnym rozwiązaniem dla wielu różnorodnych zastosowań.
Optiwhite to superbezbarwne szkło o obniżonej zawartości żelaza, praktycznie pozbawione zielonkawego odcienia charakterystycznego dla innych rodzajów szkła. Świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie widoczne mają być krawędzie szkła (np. szklane meble) lub gdy pożądane jest neutralne zabarwienie.
Dzięki wyjątkowej przepuszczalności światła – wyższej od zwykłego bezbarwnego szkła float o 1% dla szkła o grubości 3 mm i o 6% dla szkła o grubości 15 mm –Optiwhite doskonale nadaje się do zastosowań.