503 503 701
pon.- pt.: 8:00-17:00

mateo@mateo.com.pl

Szyby zespolone

Szyba zespolona jest to zespół składający się co najmniej z dwóch szyb oddzielonych elementem dystansowym na całym obwodzie, połączonych ze sobą z zastosowaniem różnych procesów uszczelniania obrzeży, z hermetycznie uszczelnionymi przestrzeniami między szybami zawierającymi pochłaniacz wilgoci, powietrze lub inne gazy.
Szyby te są termoizolacyjne jednokomorowe i składają się z dwóch szyb 4mm każda, ramki dystansowej o szerokości 16 mm. Jedna z tych szyb jest typu Thermofloat z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych.
Warstwa powstaje w wyniku napylania metodą magnetronową na powierzchnię szkła float bardzo cienkiego układu warstw metali i tlenków metali, który ma zdolność odbijania promieniowania długofalowego.
We współczesnym budownictwie przed przeziernymi przegrodami budowlanymi stawianych jest szereg zadań. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom szyba zespolona jednokomorowa może chronić przed utratą ciepła, zabezpieczać przed nadmiernym nagrzewaniem, chronić przed hałasem i stanowić czasową ochronę przed włamaniem.